• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anatolian.congress?fref=ts
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret155291
Main Menu-2019-November, 16-17

Letter of KONTULA (President)
   I very much welcome you to this International Anatolian Congress on Sexual Health & Disorders that contains a special and challenging theme ‘From fantasy to orgasm’. This conference providers a unique forum for everybody who has interest to participate lectures and discussions that focus especially on female sexual response and orgasms. They are presented by the pioneering researchers in sexology around the world.

 

   This conference invites a diversity of disciplines and professions including anthropology, education, ethics, health promotion, medical health fields, philosophy, psychology, sexology and sociology. This interdisciplinary and multiprofessional approach is a wealth of this conference.

 

   The program Committee of the conference has been working hard to ensure a participation of a diverse set of world famous plenary speakers who are both educational and entertaining. As the main theme reads the focus of this conference has moved from disease and dysfunction to an increased emphasis on pleasure and functionality. It is exciting that this conference is organized in the Islamic country of Turkey with its long traditions and periodic contradictory roles in sexual health and policy issues.   

 

   Your participation in this conference as a contributor or delegate is very much appreciated. I thank the Local Congress Committee that has committed a truly inspiring work for the conference. They have made up an interesting and exciting program. You can still add your important contribution to this program.

 

   We believe that your time at the conference will be energizing and inspiring. We hope that you will make many new professional multicultural contacts while at conference, and reconnect with those you haven’t seen in a while. There will be plenty of time for socializing with people who share the same interests and same passions as you.

 

Osmo KontulaMEKTUBUN TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

OSMO KONTULA’NIN DAVET MEKTUBU

Çok özel, ilgi çekici ve “var olan bilgilere ve yaklaşımlara bir ölçüde meydan okuyan”  “Fantaziden Orgazma” temasını işleyecek Uluslararası-Anadolu Cinsel Sağlık Kongresi’nde sizleri görmekten mutluluk duyacağız. Bu konferans, özellikle kadın cinselliği ve orgazmüzerine özgün bir biçimde yönelen bir bilimsel ve akademik kongredir. Bu konferanslara ve tartışmalara katılmak isteyen herkes için eşsiz bir tartışma ortamı sağlayacaktır. Bu konuşmalar dünyadaki, cinsellik konusunda öncü ve uluslararası platformda kendilerini çalışmalarıyla kanıtlamış olan bilim adamları tarafından yapılmaktadır.

Bu konferans, antropoloji, eğitim, etik, sağlık bilimleri,  medikal sağlık alanları, felsefe, psikoloji, seksoloji ve sosyoloji gibi farklı disiplinlere ve uzmanlık alanlarına yönelik olarak, çok geniş yelpazedeki tüm bilim insanlarına kapılarını açıyor. Pek çok akademik disipline hitap eden ve  çok farklı  akademik, bilimsel alanlara yönelen kongre bu konferansın en büyük zenginliğini oluşturuyor.

Konferansın bilimsel yapısını hazırlayan Kongre Komitesi, dünyaca ünlü konuşmacıların geldiği ve hem eğitim, hem de sosyal programlardaki eğlence açısından, güçlü bir katılım sağlamak için çok yoğun bir çaba içerisinde. Ana konu temasından anlaşılacağı üzere, bu konferans ilgi alanını  “cinsel fonksiyon bozukluklarından ve hastalıklardan”  haz ve  fonksiyonelliğe kaydırmış ve odaklamış durumda. Bu konferansın daha ilgi çekici ve heyecanlandırıcı başka bir özelliği de, cinsel politika ve cinsel sağlık açısından zaman zaman çelişkili roller üstlenmiş bir İslam ülkesi olan Türkiye’de yapılmakta olmasıdır.

Bu konferansa katılmcı veya konuşmacı olarak iştirak etmeniz bizim için çok değerlidir. Kongre komitesine bu çok çarpıcı konferansı gerçekleştirebilmek için gösterdikleri yoğun çabadan dolayı teşekkür ederim. Çok ilgi çekici, çarpıcı ve heyecan verici bir bilimsel ve sosyal program oluşturdular. Halen sizler de bu bilimsel programa katkılarınızla destek verme şansına sahipsiniz.

Konferansa katılmanızın size pek çok yeni ilhamlar vereceğine, bilimsel ve akademik katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Kongre süresince çok farklı kültürlere ait akademisyenlerle profesyonel bağlantılar kurabilmenin yanısıra, bir süredir görmediğiniz dostlarınızla da tekrar karşılaşma şansına sahip olacaksınız. Bu kongrede benzer ilgi alanlarına ve tutkulara sahip bilim insanlarıyla sosyalleşmek için de pek çok imkanınız ve zamanınız olacak.

 

Osmo Kontula.